GRY MIEJSKIE

gry miejskie - poznaj łódź

Co to jest gra miejska?

Gra miejska to bardzo popularna w ostatnim czasie forma rozrywki, łączy w sobie zwiedzanie najciekawszych, zabytkowych obiektów w mieście czy nietypowych zakamarków oraz elementy imprezy integracyjnej o charakterze teambuildingowym. To mieszanka gry planszowej, happeningu, gry fabularnej RPG (role-playing game) harcerskiego biegu na orientacje czy klasycznych podchodów. Planszą gry staje się całe miasto, zaś jej tematyka może być bardzo różnorodna.
Począwszy od wydarzeń historycznych z życia miasta, oddających jego klimat przez znane powieści, biografie sławnych postaci , fabuły filmów, legendy  po historie całkowicie wymyślone przez autorów gry.  Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórców gry. Gra miejska może przenieść jej uczestników w inny, niezwykły świat, gdzie mogą stać się bohaterami, milionerami, żołnierzami a nawet leśnymi skrzatami. Cała zabawa toczy się w fikcyjnym świecie, istniejącym  w wyobraźni grających, co czyni ją przedsięwzięciem tak  ekscytującym.
gry miejskie - poznaj łódź gry miejskie - poznaj łódź gry miejskie - poznaj łódź gry miejskie - poznaj łódź gry miejskie - poznaj łódź gry miejskie - poznaj łódź gry miejskie - poznaj łódź gry miejskie - poznaj łódź

Jak wygląda
przebieg gry?

Ciężko jednoznacznie określić przebieg klasycznej gry miejskiej, gdyż jest to przedsięwzięcie nie mieszczące się w żadnych ramach, za każdym razem inne, dostosowane do potrzeb i możliwości grupy, do celów jakie poprzez grę chcę osiągnąć czy chociażby do specyfiki przestrzeni miejskiej, w której się odbywa.

Próbując jendak ująć w ramy grę miejską możemy powiedzieć, że w zależności od jej specyfiki uczestnicy gry wcielają się w historyczne lub fikcyjne postaci, przemieszczają się po terenie miasta by w jego ciekawych zakątkach wykonywać zadania teambuildingowe i realizować założone cele. Dla pobudzenia wyobraźni i uczynienia gry bardziej ekscytującą i realistyczną jej prowadzący a czasem i uczestnicy noszą stroje odpowiadające tematyce gry.

Czy każdy może być uczestnikiem gry miejskiej?

Z całą pewnością każdy bo gra miejska jest tworem na tyle elastycznym, że można dostosować ją do potrzeb każdego odbiorcy. Doskonale będą bawić się zarówno dzieci jak i dorośli, sportowcy i urzędnicy osoby niepełnosprawne. Wszystko jest jedynie kwestią poznania specyfiki grupy i dobrej organizacji przedsięwzięcia.

gry miejskie - poznaj łódź

Po co grać w grę miejską?

W zmieniającym się świecie, pełnym różnorodnych bodźców klasyczne zwiedzanie miasta z przewodnikiem staje się po prostu nudne. Gra miejska to wspaniała zabawa, jeśli tylko puścimy wodze wyobraźni, możemy stać się kimkolwiek chcemy i realizować swoje marzenia. Możemy budować fabryki jak bohaterowie "Ziemi Obiecanej", tropić przestępców niczym Sherlock Holmes, zmierzyć się z Lordem Vaderem, możemy stać się milionerami, odkrywać nieznane lądy, poszukiwać złota niczym bohaterowie Dzikiego Zachodu. Gra miejska pozwala cofnąć się w czasie i przenieść do przyszłości.
To chwila zapomnienia od trudności dnia codziennego. To pole, na którym możemy osiągnąć sukces, pokonać zło i przez chwilę oddać się beztroskiej zabawie niczym w dzieciństwie.Gra miejska to także wspaniałe narzędzie do osiągania rozmaitych celów. Takim celem dla pracodawcy może być rozwijanie współpracy w grupie, wyłonienie naturalnych liderów, tworzenie pozytywnego klimatu w grupie, co może być pierwszym krokiem do rozwiązania trudnego konfliktu, rozwijanie umiejętności podejmowania decyzji i budowania odpowiedzialności za wspólne działania.
gry miejskie - poznaj łódź

Nasze gry miejskie:

Szczególnie polecamy gry organizowane na terenie Łodzi,  zabierające uczestników w świat "Ziemi Obiecanej", gdzie jako młodzi fabrykanci budują swoją pierwszą fabrykę. Ekscytujące może być także poszukiwanie legendarnego skarbu Izraela Poznańskiego - jednego z największych łódzkich fabrykantów, odkrycie legendy Ślepego Maksa, czy poszukiwania Zaginionego Kadru – gra w klimacie filmowym!

Każdy scenariusz jest starannie przygotowany zgodnie ze wskazówkami i oczekiwaniami naszych klientów bo każdy klient stawia przed sobą inny cel!

Organizujemy gry miejskie w każdym zakątku świata, nawet dla najbardziej wymagającego klienta.